Logowanie
Nie pamiętasz hasła?
Rejestracja jest niedostępna

Przepraszamy ale w tej chwili rejestracja jest niemożliwa.


Co przynosi pecha? 10 przesądów


lustroPech postrzegamy jako nieszczęście przychodzące z zewnątrz i wpływające negatywnie na nasze życie. Trudno nam przyjąć, że sami jesteśmy odpowiedzialni za swój los i za to jacy jesteśmy- więc wolimy obarczać winą innych. Badania wykazują, że około połowa Polaków wierzy w przesądy, w większości kobiety.

Oto 10 przedmiotów i sytuacji, które przynoszą nam pecha i których staramy się jak ognia unikać.

1. Rozbite lustro- wróży 7 lat nieszczęść. A wiadomo, że 7 lat to bardzo długo, dlatego powstało remedium. Przede wszystkim nie przeglądaj się w rozbitym lustrze, potłuczone odłamki zakop głęboko w ziemi.

2. Zakonnica- jej spotkanie przynosi pecha. Prawdopodobnie takie przekonanie wzięło się z czasów, gdy zakonnice zajmowały się śmiertelnie chorymi, a rzadko wychodziły z klasztorów. Wówczas spotkanie zakonnicy na ulicy stanowiło dla ludzi informację, że w pobliżu znajdują się ciężko chorzy. A potem już negatywnie kojarzono zakonnice z chorobami, czy śmiercią. Jeśli zobaczysz zakonnicę- to  pecha odgoni splunięcie przez lewe ramię.

3. Buty na stole- nie tylko przynoszą pecha, ale mogą spowodować, że zabraknie jedzenia.

4. Rozsypana sól- nie wróży niczego dobrego, a zapowiada kłótnie i nieporozumienia. Żeby im zapobiec weź szczyptę soli i rzuć przez lewe ramię. Soli nie wolno też pożyczać, gdyż lustrokotprzynosi to nieszczęście, lepiej dać ją w prezencie. Kiedyś sól była bardzo kosztowna więc zmarnotrawienie  jej wywoływało kłótnie, ale dzisiaj stratą soli nikt już się nie przejmuje. Przesąd jednak przetrwał.

5. Czarny kot,  który przejdzie ci drogę zapowiada dużego pecha. Jeśli kotek przetnie ci drogę to możesz poczekać, aż ktoś inny przejdzie przed tobą, albo cofnąć się do domu i na chwilę usiąść. Możesz też skrzyżować palce ręki, co wydaje się najprostszym rozwiązaniem.

6. Pechowa trzynastka. Sama liczba 13 uznawana jest powszechnie za wyjątkowo pechową, nikt się już  nie zastanawia dlaczego, ale wiedzą to wszyscy. Sama myśl o dniu 13 wypadającym w piątek powoduje uprzedzenia, często wywołuje w ludziach lęk i niechęć. Unikamy trzynastki, starając się w tym dniu nie załatwiać ważnych spraw, ani nie wybierać jej w rejestracjach samochodowych, czy numerach mieszkań.

7. Przejście pod drabiną wróży niebezpieczeństwo i pecha w życiu. Szczególnie dla niezamężnych dziewcząt, gdyż jeśli taka przejdzie pod drabiną- musi się liczyć z tym, że nigdy nie znajdzie męża.

8. Otwieranie parasolki w domu: lepiej nie ryzykować, bo może to spowodować śmierć.

9. Wskazywanie palcem wskazującym przynosi pecha. Może wynika to z faktu, że wytykając kogoś palcem „kłujesz” go energią, a osoba potraktowana w ten sposób czuje się atakowana.

10. Zapalanie trzech papierosów jedną zapałką wróży pecha. Podobnie jak zapalanie papierosa od płomienia świecy również ma powodować nieszczęście.

Zostaw wiadomość